4 Ekim 2016 Salı
EKİM  AYI...


yağmurda pencereden bakan canlı kız resmi ile ilgili görsel sonucu
Değerli Dostlar,

Son yazılarımda sizleri biraz zorladım galiba. Yazılarımın bazıları bir kaç sayfalı olabiliyor. Ben de konuya girmişken sizlere daha fazla bilgi aktarımında bulunma iç güdümü kullanmağa çalışıyorum.
Umarım bu tür çok sayfalı yazılar  size sıkıntı vermiyordur.

Bugün sizlerle farklı bir konuyu paylaşacağım.
Ekim ayının büyüsünün başladığı şu günlerde, Eylül ayında üşümeye başlayan bir İstanbul ve Ankara ya yağan yağmurlar, Karadeniz yöresinden gelen sel felaketi haberleriyle, Yazın bittiği ve  Sonbahar aylarının başladığının  sinyallerini veriyor.
Bundan sonraki yazılarımda  her girilen yeni bir ay hakkında 1. günü sizlerle o Ayın özellikleri, Burçları , özel günleri ve etkinlikleri hakkında bilgi paylaşımında bulunacağım.

Ekim Ayında ki en önemli Günlere baktığımızda :
01 Ekim Dünya Yaşlılar Günü
04 Ekim Hayvanları Koruma Günü
05 Ekim Dünya Öğretmenler Günü
06 Ekim İstanbul 'un  Düşman İşgalinden Kurtuluşu
10 Ekim Ankara Garı Katliamı şehitlerini anma günü
28 Ekim Kızılay Haftası
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Ekim ayında doğan tüm dostlarımın Doğum Günlerini en içten dileklerimle kutlar, sevdikleri ile birlikte, Sağlıklı, Mutlu ve Huzur içinde bir ömür geçirmelerini temenni ederim.

Ekim Ayının en bariz Burcu Terazidir, özellikleri nelerdir ve  bize verdikleri yeni tavsiyelerine bir göz atalım.
 Terazi burcunun en belirgin özelliği dengedir. Çoğu insan bu burcun dengesiz özelliklere sahip olduğunu düşünebilir ancak aslında durum öyle değildir. Belki de tüm burçlar arasında en dengelisi, özenli ve dikkatlisi Terazi burcudur. Venüs ...
sonbahar hüznü ile ilgili görsel sonucuYaratıcılığınız hayata daha iyimser bakmanızı ve engellerle başa çıkmanızı sağlayabilir. İki haftalık süreçte seçenekleriniz ve fırsatlar fazlalaşıyor, ama aşırı tepkiler vermekten, agresif hareketlerden veya kişilerden uzak durmalı, uyuma önem vermelisiniz. Bu sayede seçeneklerin potansiyellerini değerlendirip karar vermeniz daha kolay olabilir.

Sonbahar Mevsimi
Hüzün Mevsimi mi, İlham Perisi mi? Sonbahar pek çok kişinin kendini çok daha duygusal hissettiği bir mevsim. Doğadaki değişim ruhumuzda da gel gitler yaratabiliyor. En dokunaklı şarkıların, en etkileyici şiirlerin sonbahara atfedilenler olması da bundan olsa gerek.
Yılın en renkli dönemi Sonbahar. Doğa dönüşümü başlattı, güneş açısını değiştirdi, ağaçlar kışa hazırlanıyorlar şimdilerde. Yeni bir mevsim geçişi daha başladı işte; serin rüzgarlarıyla bizi karşılıyor sonbahar. Günler yavaş yavaş kısalırken hayata sarı filtreli bir pencereden bakıyoruz artık.
Her mevsimin kendine has bir güzelliği olsada sonbaharın tadı bir başka... Kimi için hüzün mevsimi, kimi için ilham kaynağı olan sonbahar, yağmurla ilgili şarkılar söylüyor yine.


Kendinizi Sevin Ve Mutlu Olun...En iyi dileklerimle. Esen kalın.
Sonbaharın Habercileri :
" Mevsimler gelip geçiyor, tıpkı ömrümüz gibi… İlkbahar, yaz derken işte sonbahar da geldi, hatta Ekim tıpkı sararan yapraklar gibi rüzgarların peşine takılmış gidiyor bile.
Sonbahar; bir başka deyişle hazan yani hüzün mevsimi. Kısalan günler, sararan yapraklar, yağan yağmurlar ve esen serin rüzgarlar hangimize hüzün vermez ki? Kimimiz gelip geçen ömrümüze yanarken, kimimiz mevsime özlem duyuyoruz."
Sonbahar denilince insanların aklına gelebilecek öncelikli kelimelerden biri "hüzün" dür. Şairlerin, yazarların hüznünün ifadesi olmuştur, sonbahar. Ancak şairler ve yazarlar için yaratıcılığı pekiştiren hüzün, yoğunlaştığında, kişinin yaşamının birçok alanına bulaştığında kişi için baş etmesi güç, acı verici bir tabloya dönüşebilir. (Alıntı)

sonbahar hüznü ile ilgili görsel sonucu
" Ekim ayı Eylül gibi değil. Daha bir sonbahar havasını hissettiriyor bizlere. Evet diyorsun içinden, yaz kesinlikle bitti ve artık yavaş yavaş kışa giriyoruz. Facebook'ta, Instagram'da deniz-kum-güneşten ziyade, kahve-battaniye-kitap fotoğraflarını görmeye başladıysak eğer, Ekim ayındayız demektir. Tabi ki bizler hiçbir zaman kışı battaniye altında saklanarak geçirmekten yana olmadık. Her mevsim yeni yerler keşfetmek için idealdir bizler için. Hele bazı yerler var ki, sanki sonbaharda keşfetmek için yaratılmışlar adeta. Yazın büyüsünden keşfetmeye fırsat bulamadığımız pek çok yere ayak basma zamanı artık. Elin ayağın çekildiği, kalabalık insan seslerinin yerini rüzgarın ıslıklarına bıraktığı en güzel Ekim rotalarınızı seçme zamanınız."  (Alıntı)

https://youtu.be/PB9j3IV-8po
-Günün Sözü : Sonbaharda çiçeklerden bahsetmek iyi gelir. İnsanın içini ilkbahardaymış gibi ümitle doldurur. (Paulo Coelho )

 
 
 
 
 
 
04 Ekim, 2016, Antalya