YEDİ KIZ ÇOCUĞU OLAN  ANNE...

hareketli pencere gifleri ile ilgili görsel sonucu
Merhaba Değerli Dostlar,

Bugün yine kısa ama bir okadar anlamlı ve ibretlik bir hikaye ile tekrar birlikteyiz.
 Sizlerle paylaştığım yazılarımın ilgi alanlarınıza hitap etmediklerini anlamak zor olmuyor, birden görüntülenme ve beğenme sayıları düşüşe geçiyor, bazen gençlere yönelik eğitici ve öğretici yazılara da ihtiyacımız olduğunu varsayarak hareket ediyorum.

Sizlerle paylaşmak istediğim bir başka konu, daha önceki bir yazımda sizlere bahsettiğim gibi " Gerçek Dostlar" adı  altında 24 Mart 2017 tarihli İlk Baharı Yaşamak konu başlıklı yazımın bugüne kadar gelmiş geçmiş en büyük görüntülenme( bugün itibariyle 380)  sayısına ulaşmış bulunmaktadır. Tabii bunda en büyük katkıyı sağlayan başta Amerika, Brezilya, Arjantin, Şili, Meksika, Peru gibi Latin Amerika ülkelerinin yani sıra, Japonya, Tayland, Çin, Beyaz Rusya, Malezya, Suudi Arabistan ve Ürdün gibi ülkelerde yazılarımızın görüntülenmesi bize ayrı bir şevk, kıvanç ve onur vermiş olduğunu belirtmek isterim:
Tüm bu ülkelerde yaşayan ve bizleri takip eden Gerçek Dostlarıma sonsuz teşekkürlerimi, saygı ve sevgilerimi yolluyorum sağ olun var olun.
 Evet yeni  ziyaretçilerimiz, aynı zamanda bizim dostlarımızdır. Bundan dolayı siz okuyucularımızı selamlıyoruz. Sizlere, sitemizi bugünlere getire bilmemize katkı sağladığınız için teşekkür ediyorum.
 Bundan sonraki yeni yazılarımızda tekrar buluşmak üzere hoşça kalın.


Önce Kendinizi Sevin ve sonra da Sevdiklerinizin değerini bilin ki, Mutluluğunuz daim olsun...
En iyi dileklerimle. Esen kalın...


7 Kız Çocuğu Olan Kadının İbretlik Hikayesi
Yedi Kız Çocuğu Olan Annenin hikayesi

Köyde yaşayan çiftin yedi tane kız çocuğu vardı. Çok istemelerine rağmen erkek çocukları olmamıştı. Sekizinci çocuğa hamile kalan kadın bu sefer ki erkek olsun diye dua ediyordu. Bu dua sonucunda neler oldu neler…
Kocası bu konuda çok baskı yapıyordu kadına. Yedi kız babası olması köyde alay konusu olan adam köy ahalisinin dilinden kurtulmak için erkek çocuğa sahip olmak istiyordu.
Bu nedenle eşine söylemedik laf bırakmıyordu. Sanki çocuğu erkek ya da kız olarak yaratmak kadının elindeymiş gibi davranmaya başlamıştı. Çocuğun doğmasına çok az bir zaman kalmıştı. Adam kahveye gitmek için evden çıkarken karısına “Eğer buda kız olursa gözüme görünme. Pılını pırtını topla git bu evden.
Ama erkek olursa hemen haber yolla” diye seslindi. Zavallı kadın kocasının bu baskısından bıkmış ve dua etmekten başka çaresi yoktu. Hamileliği süresince “Ne olur Allah’ım bu sefer ki erkek olsun” diye dua ediyordu
Adam evden ayrıldıktan kısa bir süre sonra kadının doğum sancısı başlamıştı. Köyün ebesini çağırdılar. Haber alır almaz hemen gelen ebe doğuma başladı ve mutlu haberi verdi “Gözünüz aydın erkek” dedi. Mutluluktan ne yapacağını bilemeyen kadın çocuklarının biriyle hemen kocasına haber yolladı.
Köy kahvesinde oturan adam erkek bebeği olduğu haberini alınca mutluluktan havalara uçarak kahveciye “Herkese benden çay heyt be oğlum oldu” diye seslendi. Sonra da büyük bir mutluluk içinde koşarak eve geldi. Bu arada kadın da henüz bebeği görememişti. Adam geldikten sonra hemen bebeği sordu “Nerde oğlum oğlumu getirin bana” diye mutluluk içerisinde bağırıyordu.
7 Kız Çocuğu Olan Kadının İbretlik HikayesiEbe kundağa sardığı bebeği getirdi ve kundağı açtığında adam ve kadın şok oldu. Çünkü bebeğin bir kolu ve bir bacağı yoktu. Diğer kolunun ise yarısı yoktu.
Adamın hemen kafasına şu soru geldi. ”Sen hayırlı ve sağlıklı evlat istemedin, cinsiyeti vermek eşimin elinde değildi, Allah beni imtihan etti ve al sana erkek çocuk dedi” diyerek imtihanı anladı.
Biz kim oluyoruz da Allah'ın yarattıklarını beğenmiyoruz. Bir tırnağını yaratmaya dahi gücümüz yetmezken onun verdiği bu güzelliklere burun kıvırıyoruz.

Alıntı : hikayeci.xyz


Günün Sözü :

İlgili resim


ibrahim Birol, http://ibrahimbirol.blogspot.com.tr/
25 Nisan, 2017, Antalya

türkiye simgesi resim ile ilgili görsel sonucu