ÖĞRETMENİM  ATATÜRK
öğretmenim atatürk kitabı ile ilgili görsel sonucu

Merhaba  Gönül Dostlarım,
  
 34. İstanbul Kitap Fuarına Katılan Ziyaretçi Sayısı 742. 445 olarak açıklandı.

Görüntünün olası içeriği: 12 kişi, yazı
' Genç Yazarlarımız ' başlığı altında sizlerle  paylaştığım dünkü yazımda,  Büşra Yılmaz, Büşra Küçük ve Alya Öztanyel, Türkiye'nin birer fenomene dönüşen genç yazarları... 34. İstanbul Kitap Fuarı'nda düzenlenen imza günlerinde onların önünde uzun kuyruklar oluşuyor. Yalnız genç takipçileri değil, okumayı bilmeyen küçücük kızlar bile onları görünce gözyaşlarına boğuluyor. Peki bu genç yazarlar neden bu kadar seviliyor?

Genç Nesillere kitap sevgisini daha fazla aşılamak, onlara okuyabilecekleri yeni çıkan kitapları tanıtabilmek amacı ile gerek Bloğumda ve gerekse Facebook, Twitter hesaplarımdan belirli aralıklarla tanıtımlar yapmağa çalışıyorum. Gelecekteki  bu tür kitapların tanıtımına daha sıklıkla yer vermek istiyorum
 Bugünkü yazımda  sizlere ' Öğretmenim Atatürk ' adlı bir kitabın tanıtımını  yapıyorum..
Ders Kitaplarındakinden Çok Farklı Bir Atatürk...
Atatürk' ü daha yakından tanımak isteyen genç nesil kuşakların, Ulu Önderimiz  hakkındaki bilinmeyenlerini ve  merak ettiklerini bir arada bulabilecekleri bir kitap.Önce Kendinizi Sevin  sonra da Sevdiklerinizin ve sahip olduklarınızın değerini bilin ki, Mutluluğunuz daim olsun... En iyi dileklerimle. Esen kalın... 
Unutmayın ki, sizin beğenmediğiniz yaşantınız, bir başkasının hayali olabilir...

Öğretmenim Atatürk


Bol ödüllü yazar Mavisel Yener,  Mustafa Kemal Atatürk'ün az bilinen anılarını derleyip yeniden kaleme aldı.
Mustafa Kemal'in annesinin ayağına batan iğnenin gizemini biliyor musunuz?
Mustafa Kemal'in en sevdiği hayvan hangisi?
Ezberi hiç sevmeyen Mustafa Kemal
nasıl sınıf birincisi oldu?
Mustafa Kemal kıyafet balosunda herkesi nasıl şaşırttı?
Mustafa Kemal hangi tablo için
“kimseye göstermeyin” dedi?
Mustafa Kemal'in kitap sevgisi nasıl gelişti?
Mustafa Kemal'in en sevdiği spor hangisi?
Atatürk'ün yazdığı film senaryosunun adı ne?
On beş dakikada bestelenen eser hangisi?
Öğretmenim Atatürk'te nice unutulmaz anı okumak, eski arkadaşınızı yeniden keşfetmek gibi…
 

Alıntı : Mavisel Yener, Bilgi Yayınevi Çocuk Kitapları                  
                                    
                   
atatürk resim ile ilgili görsel sonucu Mustafa Kemal Atatürk’ün en sevdiği hayvan, en sevdiği spor hangisiydi? Okul giysisindeki neyi sevmiyordu? En büyük fobisi neydi? Bu kadar etkili konuşabilmesinin altında ne yatıyordu? Küçükken çiçeklerin üstünü neden örtmek istedi?
İlkokul kitaplarımızda “Mustafa Kemal Atatürk, 1881 yılında Selânik’te doğdu. Annesi Zübeyde Hanım, babası Ali Rıza Efendi’dir.” diye başlayıp devam ederdi hayat hikâyesi. Atatürk’ün hep ne kadar başarılı bir devlet adamı, öngörüsü yüksek bir asker olduğunu okuduk. Peki, ya nasıl bir insan olduğunu biliyor muyuz? Atatürk’ün gizli kalmış, ders kitaplarında yer almayan anıları Mavisel Yener’in “Öğretmenim Atatürk” kitabında yer alıyor.
Her çocuk gibi küçükken fareden korkan, soğuk bir kış gününde bahçeye çıkıp annesinden çiçekler üşümesin diye örtü isteyen, kuş beslemeyi seven bir Atatürk ile karşılaşacak çocuklarınız. Bir lideri lider yapan çocukluk anıları, çocuklarınıza ilham verecek.

Çocuğunuz kitabı okuduğunda karşısına bambaşka bir Atatürk çıkacak. Ders kitaplarında gördüğünden farklı bir Atatürk... “Öğretmenim Atatürk” kitabı, onun kahramanlıklarının, başarılarının arkasında kişisel özelliklerinin olduğunu anlatıyor, çocuğunuzun Atatürk’ü daha yakından tanımasını sağlıyor. Çocuğunuz Atatürk’ü okudukça kendine bir rol model, rehber buluyor.
Mavisel Yener Atatürk’ün anılarını çocuklar için derleyip onlara “Öğretmenim Atatürk” kitabını yazdı. Bu kitapta Atatürk’ün anılardan en ilgi çekici olanları bir araya getirip, çocukların kitap sevincini de duyumsayarak okumasını amaçlıyor. Çocuklarımıza Atatürk’ün vatan sevgisini, bağımsızlık ilkesini, sanatseverliğini anlatırken, onun nasıl bir asker, devlet adamı ve düşünür olduğunu da aktarıyor. Siz de çocuklarınızın Atatürk’ü sadece okuldaki ders kitaplarından değil, gerçek hayatından anılarıyla tanımasını istiyorsanız, “Öğretmenim Atatürk” kitabı tam da çocuklarınıza göre!

http://www.bilgiyayinevi.com.tr/ogretmenim-ataturk

Günün Sözü :

Görüntünün olası içeriği: yiyecek

İbrahim Birol,  http://ibrahimbirol.blogspot.com.tr/
14 Kasım 2017, AntalyaHiç yorum yok:

Yorum Gönder