HEPİMİZ SEÇİLMİŞ İNSANLARIZ
ruh ölümsüz resim ile ilgili görsel sonucu


Değerli Dostlarım,

Bugünkü yazımda sizlere, Meksikalı bir başka yazar Don Miguel Ruiz den bahsetmek
 önemli kitaplarını tanıtmak ve değerli gazeteci Ayşe Armanın yazar ile yaptığı röportajın ikinci bölümünden bir alıntıyı, sizlerle  paylaşmak istiyorum.

Aşağıda Don Miguel Ruiz' in kendi ağzından düşüncelerini dile getiren bir başka örnek verilmiş, Bizlere Bilgeliğin ne anlama geldiğini herkesin kendi Bilgesinin kendisinin olduğunu hatırlatan çok küçük ve güzel  bir örnek  sunmaktadır.

" Çok küçük bir çocukken, hiçbir sembole anlam veremediğiniz, enformasyonun kafanızı işgal etmediği zamanları hatırlamaya çalışın. Varlığını yeniden bulunca tıpkı bir çiçeğe, rüzgara; tıpkı okyanusa, güneşe, ışığa benzersiniz. Siz tıpkı size benzersiniz. Doğrulayan, inanacak hiçbir şey yoktur. Burada sadece olmak için bulunuyorsunuz. Hayattan zevk almaktan, mutlu olmaktan başka amacınız yok. Tek olmanız gereken, gerçek siz olmak. Sahici olun. Varlık olun. Mutluluk olun. Sevgi olun. Coşku olun. Kendiniz olun; esas mesele bu. Bilgelik bu. / Don Miguel Ruiz"

Kendinizi Sevin Ve Mutlu Olun...En iyi dileklerimle. Esen kalın.İlgili resim

Don Miguel Ruiz Hayatı:

Aşağıda Don Miguel Ruiz hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Don Miguel Ruiz biyografisi, özgeçmişi şöyle başlamaktadır.

Don Miguel Ruiz iyi olarak bilinen (1952 doğumlu) Don Miguel Ángel Ruiz, Tol tek spiritualist ve neoshamanistic metinlerin bir Meksikalı yazar. Onun öğretileri mutluluğu elde etmek Antik Tol tek öğretileri üzerinde duruluyor Yeni Çağ felsefeleri Ьenzer. Ruiz Onun öğretim anlamlı Carlos Castaneda çalışmalarından etkilendiğini 2014 yılında Watkins 100 En Ruhsal Etkili Yaşayan İnsanlardan biri olarak listelenir.

Don Miguel Ruiz kırsal Meksika, 13 çocuğundan en küçüğü olarak doğdu.

Kaynak: http://www.sozkimin.com/a/1586-don-miguel-ruiz-kimdir-sozleri-ve-hayati.html#ixzz4LZEPRtuB

Ruh ölümsüz
09 Ekim 2014
KİTAPLARI 38 dile çevrilmiş spiritüel bilimci Don Miguel Ruiz'le dün başlayan sohbetimiz bugün de devam ediyor. Dün de yazdığım gibi Ruiz'e göre daha iyi yaşamak için 4 anlaşma var:
1- Ağzından çıkan lafa dikkat, söz büyüdür. 
2- Her duyduğun lafı üzerine alma, kişiselleştirme. Söyleyenin derdi kendisiyle, seninle değil. 
3- Varsayımda bulunma. Kendine de başkalarına da olduğundan farklı anlamlar yükleme. Varsayımlarda bulunma, neysen o ol. Ve kendini sev, kendinden memnun ol. 
4- Her ne yapıyorsan o işin en iyisini yapmaya çalış.

Beşinci Anlaşma (2009)Hikâyeniz nerede, nasıl başlıyor?
- Meksika'da dünyaya geldim. Ailem varlıklı değildi. Ama biz sevgi dolu çocuklardık. Ve hep şöyle bir özgüvenimiz vardı: Hayatta başarılamayacak hiçbir şey yoktur, yeter ki azmin ve disiplinin olsun. Ta o zamandan beri hayallerimi gerçekleştirebileceğime olan inancım tamdır. Çoğu hayalimi de gerçekleştirdim zaten.
Kaç kardeştiniz?
- 13 kardeşin en küçüğüydüm. Yoksulduk ama kardeşlerim doktor, mühendis oldular, kariyer yaptılar. Onların sayesinde ben daha iyi şartlarda büyüdüm. Doktor oldum, uzun yıllar cerrahlık yaptım. Ama bir an geldi, insanların sadece bedenini iyileştirme fikri bana yeterli gelmemeye başladı. "Akıllarını iyileştirme" düşüncesi daha çok ilgimi çekti. Ailemden öğrendiğim "Toltec bilgeliğini" herkesin anlayacağı bir şekilde kitaplaştırdım. Hiç eğitim almamış biri de, çok iyi eğitim almış biri de alıp okuyabilsin ve faydalanabilsin istedim. Bill Clinton da kitaplarımı okudu, Oprah Winfrey de. Zaten onun programına çıktıktan sonra kitaplar aldı başını gitti. Milyonlarca insan okudu. Yazdığım bütün kitaplar uluslararası best seller oldu, en çok okunanlar listesine girdi.
Dört Anlasma (2011)

 
HEPİMİZ SEÇİLMİŞ İNSANLARIZ
Siz "seçilmiş kişi" misiniz?
- "Seçilmiş" olan sadece ben değilim! Siz de öylesiniz, herkes öyle. Herkes "seçilmiş". Hiç kimse bir diğerinden daha iyi ya da kötü değil. Sadece bazılarımız bazı şeylerin farkında, bazıları değil. Bizler yalnızca öğrendiğimiz ve bildiğimizi zannettiğimiz şeylere inanıyoruz. Bizim amacımız, insanlara dört anlaşmayı öğretmek ve bu anlaşmalar sayesinde onların daha güzel bir hayat sürmelerini sağlamaya çalışmak.
"Toltec bilgileri" neden uzun zaman gizli kaldıktan sonra açığa çıktı?
- Çünkü öyle olması gerekiyordu. Şöyle düşünün, uyuyorsunuz, uyandığınızda 1000 yıl öncesine dönmüş durumdasınız. Bilgilerinizin 1000 yıl öncenin insanlarıyla paylaşabilmeniz, onların da sizi anlayabilmesi mümkün mü? Değil. Ama bir an gelir, "Hey, siz ne yapıyorsunuz?" der ve bildiğiniz her şeyi başkalarıyla paylaşmak istersiniz...
Yani, "Toltec"ler gelecek zamanların bilgilerine sahip insanlardı" mı demek istiyorsunuz?
- Evet. Binlerce yıl bu öğretiler gizli kaldı, zamanı gelince açıklanmaya başlandı. Bir gün bu anlaşmaları herkesin anlayacağı, uygulayacağı günler gelecek ama ne yazık ki bu çok yakın bir zamanda olamayacak.
Sizin bir de ölümle karşılaşma deneyiminiz var...
- 23 yaşındaydım. Araba kazası yaptım. Ben kullanıyordum, arabada da iki arkadaşım vardı. Gecenin ilerleyen saatleriydi, içkiliydik ve ben direksiyonda uyuyakaldım. Bir duvara çarptık. Kendimi hatırladığımda ruhum bedenimden ayrılmıştı. Bedenim arabada duruyordu, bense bedenime yukarıdan bakıyordum. Sonra arkadaşlarımı arabadan çıkarttım, ama şoför mahallinde oturan, kafasını direksiyona çarpmış halimi de yukarıdan görüyordum. Ölmedim ama ölüme çok yaklaşmıştım...
Ölmemenizin sizce bir sebebi var mı? 
- Demek ki zamanı gelmemişti.
Bu deneyim size ne öğretti?
- Sadece bir "beden" den ibaret olmadığımızı. Sadece "akıl"dan da ibaret olmadığımızı. Ruhumun devam ettiğini ve ölümsüz olduğunu. Bizler, hayatın ta kendisiyiz!
* * *
Bu öğreti sayesinde, cennetin aynasındaki gibi, gerçekten kim olduğunuzu görebilirsiniz. Ve kendinizin, hayatınızın aşkı olduğunuzu kavrayabilirsiniz.

Ayşe Arman
Hürriyet

Bu yazı alıntıdır.
http://sosyal.hurriyet.com.tr adresinden alınmıştır.