OLUMSUZ DÜŞÜNCELERDEN KURTULMAK



gülen resimle ile ilgili görsel sonucu











 
 






Çok Değerli Dostlarım,
 
Dünkü makalemiz sizler tarafından okadar beğenildi ki, bu kadar beğeni toplayacağını  tahmin bile edemezdim. Sizlerin ilgisi üzerine bugünkü yazımı yine aynı konulara odaklanmış, çok değerli uzmanlar tarafından kaleme alınmış  iki ayrı makale ile devam etmek istiyorum. Daha önceki yazılarımda bir kaç kez dile getirmiştim. "Her gün bir santim ilerleme kaydetmeliyiz." Eğer bugün dünden farklı bir şey yapmıyorsak aynı yerimizde sayıyor olabiliriz." Düşünün bakalım dün neler yaptık, olumlu şeylerimiz nelerdi, bugün onlara ilaveten ne gibi yeni şeyler ekleyebiliriz. Bir gün evvelki yazımızın sloganını tekrarlamakta fayda var: 
düşünceleri çöpe atmak resim ile ilgili görsel sonucu " Dünle beraber gitti, düne ait ne varsa, bugün yeni günde, yeni bir şeyler söylemeniz ve yapmanız lazım."
olumsuz düşünceler resim ile ilgili görsel sonucuAşağıdaki iki farklı uzmana ait iki ayrı makaleyi okuduktan sonra, şöyle bir arkanıza yaslanın, sizin kendi iç dünyanızda bu yazılarla ilgili sizin fikirlerinizle örtüşen veya size ters gelen sözler hangileri olabilir, kendi kararınızı  bir not defterine yazın lütfen... tam karar vermeden makaleleri bir kaç kez okumanızda yarar var....

En iyi dileklerimle. Esen kalın

Kafaya takılan olumsuz düşünceyi çöpe atabilirsiniz
 
İşe yaramayan saçma sapan bir düşünce kafanızda dolaşıp sizi rahatsız ediyorsa en iyisi onu bir çöp kovasına atmaktır.
Nasıl mı?
Zihin her şeyi yaratabiliyor; tıpkı o kafanızda yarattığınız işe yaramaz düşünce gibi :) şimdi de kafanızın içinde bir çöp kovanız olduğunu düşünün…
Bunu hayal edebilirsiniz, bak, işte kafanın üstünde sağ tarafta duran kapaklı bir çöp kovası var, gördün değil mi?
Evet evet, işte o, benimki sarı, seninki ne renk?
Şimdi kapağı aç ve o işe yaramaz düşüncenin yazı karakteriyle çöp kovanın içine içine girdiğini gör. Hooooooop işte girdiiiiii :) ve şimdi kapağı kapat :)
Şimdi daha faydalı, işe yarar bir şeyler düşünebilirsin, mesela ne yapsan, neyi tamamlasan bugünü daha anlamlı kılabilirsin? Bir düşün bakalım güzel insan…
İstersen önce elini yüzünü yıka ve aynada kendine taze bir gülücük at; sonra da senin için güne anlam ve değer katacak bir adım at güzel insan.

Hatırla ki düşüncelerin sen değilsin ve sen işte bu yüzden düşüncelerini kontrol edebilirsin... :)

Uzun yaşamanın en son keşfedilen sırrı: Kendini genç hissetmek

İnsanların medeniyet kurduğu on binlerce yıldan bugüne ilk öğrendikleri ve hiç değişmeyen gerçek her canlının bir gün öleceğidir. Buna karşılık uygarlıktaki ilerleme ile birlikte insan ömrünün giderek uzadığı da bir gerçek.olumsuz düşünceler resim ile ilgili görsel sonucu
Sağlıklı ve uzun yaşam konusunda her gün yeni bilgiler ediniyoruz. Son olarak JAMA intenal medicine isimli bilimsel dergide yayınlanan bir araştırma kendisini gerçek yaşından daha genç hisseden insanların diğerlerinden daha uzun yaşadığını göstermiştir.
Kendini olduğundan daha genç hissedenler genellikle hayata iyimser açıdan bakan, kendine güvenli ve vücut görüntüleri ile barışık insanlardır. Diğerlerinden daha uzun yaşamalarının nedeni tam olarak bilinmese de  bu, stres ve hayatın güçlükleri ile daha iyi başa çıkabilme becerileri sayesinde olabilir.
Bir insanın kendisini olduğundan daha yaşlı hissetmesinin sebeplerinin başında sağlık sorunları ve vücut görüntülerinden mutsuz olmaları gelir.
Estetik cerrahi ile daha barışık olacağınız bir görüntüye kavuşmanız kendinize güveninizi arttıracağı gibi ruh sağlığınız ve belki de yaşam sürenizde size olumlu katkılar sağlayacaktır.

Kaynak :







Günün Sözü :
"Daha iyi yaşamak istiyorsan, kötü düşüncelerini öldür." Sir W. Raleigh


Eylül 02, 2016, Antalya