KALBİNİN GÜZELLİĞİ YÜZÜNE VURANLAR 


ceyda düvenci ile ilgili görsel sonucu


Merhaba Gönül Dostlarım,

yaÅŸ günü için mum resimleri ile ilgili görsel sonucu "Gerçek Dostlar" adı altında yayınladığım Blog sayfam bugün iki yaşına bastı. Tüm Gerçek Dostlar Ailesine  Blog yazılarıma gösterdikleri alakalarına en iyi dileklerimle sonsuz sevgi, selam ve şükranlarımı arz ederim...

İyi bir hafta sonu geçirmeniz temennisiyle.

Bir Aile ve kızlarının hazin bir dramını bugünkü sayfalarımıza taşıdım. Bu tür yazılarımın amacı okuyucularımla bazen  zamana bir yolculuk yaparak  hayatın içinden geçmişte yaşanmışlıkları ve zamanımızda yaşanmakta olanları sizlerle paylaşabilmek adına  okuyuculara yaşanmış olaylardan ve hikayelerden örnekler vererek onları haberdar etmektir.

Önce Kendinizi Sevin, sonra da Sevdiklerinizin, sahip olduklarınızın ve size değer verenlerin kıymetini bilin ki, Mutluluğunuz daim olsun... En iyi dileklerimle. Esen kalın... Unutmayın ki, sizin şikayet ettiğiniz yaşamınız, belkide  başkasının hayali olabilir.


Ceyda Düvenci' nin kızı için verdiği yaşam savaşı acıklı değil aksine yaşam dolu, umut dolu! Bu güzel ailenin hayat dolu mücadelesi hepimize örnek olsun.

90' ların en güzel, en sempatik kadınlarından biriydi Ceyda Düvenci. O dönem kendisine aşık olmayan kimseyi tanımıyoruz biz :) Bakmayın 90' ların en güzeli dediğimize, o hala su gibi duru ve mütevazi bir güzel...

Ä°lgili resimGüzellik yarışmasından sonra ekranlara hızlı bir giriş yapan Düvenci' yi sık sık dizi-filmlerde görmeye başlamıştık. Sempatik tavırlarıyla herkesin ilgisini toplayan Ceyda, dünya evine girmiş ama ne yazık ki aradığı mutluluğu bulamamıştı. İkinci kez şansını denedi ve bu evliliğinden Melisa adında bir melek kızı oldu.
Ceyda Düvenci' nin kızı Melisa, doğumdan hemen sonra beyin kanaması geçiriyor ve "Serebsal palsi" teşhisi konuluyor. Bu teşhis bir hayli ağır, çünkü kımıldamadan ömür boyu tekerlekli sandalyeye mahkum kalabilir, konuşamayabilir ve vücudunun belli fonksiyonlarını kullanamayabilir.

Daha hamilelik döneminde gebelik sıkıntılarıyla mücadele eden Düvenci, erken doğum gerçekleştirmiş ve Melisa aynı zamanda prametüre doğmuş. "Yediklerimiz, soluduğumuz hava ve daha bir sürü şey, artık sağlıklı doğumlara izin vermiyor" diyor savaşçı anne.
Her 4 çocuktan birinde görülen bu hastalığa gerçekten de bir savaşçı gibi göğüs geriyor, ve anne kız yolculukları doğum anından sonra böyle şekilleniyor.


ceyda düvencinin annesi kim ile ilgili görsel sonucu ' Serabral palsi ' teşhisi konulan güzeller güzeli Melisa'da zeka geriliği yok. Yukarıda saydığımız ihtimaller her çocukta farklılık gösterebiliyor. Melisa, yaşıtlarına nazaran biraz daha yavaş hareket ediyor ve sadece yüzde 35 görme kabiliyetine sahip.

Yürüteçle yürüyebilen Melisa, şimdilerde minik minik adımlarını atmaya başladı bile :) Annesinin devasa sevgisinden beslenen Melisa da küçük bir kahraman adeta. Meleğine çok çok bağlı ve şimdiden kendisi için inanılmaz mücadeleler veriyor.
Melisa' nın hastalık haberini aldığında o şaşkınlık ve acıyla kendini suçlamış Ceyda. Kolay değil tabii ki... Öncesinde düşük tehlikesi, prametüre doğum ve beyin kanaması. Ama bu güçlü anne kızıyla hastaneden çıkar çıkmaz toparlamış kendisini. Adeta bir "He-man "e dönüşmüş. Ne de olsa her şey kızı için! Oldukça masraflı bir hastalıkla mücadele etmek zorunda kalan Düvenci, fizyoterapi için Melisa' yı düzenli olarak Amerika'ya götürüyor. Her zamankinden daha güçlü olduğunu söyleyen anne, "Bu 'dramatik' görünen hikaye beni dimdik hale getirdi" diyor.


ceyda düvencinin annesi kim ile ilgili görsel sonucuHayatta bu mücadeleyi veren tek kişi olmadığını vurguluyor Düvenci. Tanınırlığımla dikkat çekiyorum diyor ve sözlerine şunları ekliyor: “Ne zaman karamsarlığa kapılsak Melisa’ nın gülen yüzüne bakıyoruz ve yola devam diyoruz” diyen aileler var. Ne mutlu bize."
Ceyda Düvenci'den yürümeye başlayan kızına: 'Sen benim kahramanımsın'
Ceyda Düvenci' nin 'serebral palsi’ ile mücadele eden minik kızı Melisa, yürümeye başladı. Düvenci, kızının başarı öyküsünü Instagram' da takipçileri ile paylaştı.

Ceyda Düvenci videonun altına "Çünkü sen benim kahraman kızımsın... Bazı zamanlar yorulsan da, isyan etsen de seni sevenlerle çevrilisin... azimlisin, kendine inancın hiç bitmedi... Büyüdükçe ‘ben yaparım, ben hallederim, başarabilirim’ dedin hep... ve benim hayat ödülüm; artık kendi kendine hayatın içine karışmaya, tek başına ürkek de olsa uzun yolları yürümeye başladın. ‘Anneee okulda 100 adım attım bugün’ diye gururlanarak geliyorsun artık eve... adım sayın her gün çoğalıyor... Şükür Allah'a bal köpüğüm... sen harikasın" notunu düştü.

"BENCE FENERBAHÇE' DEN BİLE BÜYÜKSÜNÜZ"


Bülent Şakrak ise aynı videoyu "Benim macerasına hayran olduklarım, evimin asil prensesleri... Karım ve en iyi arkadaşım... Helal olsun kızlar... Siz efsanesiniz ve bence Fenerbahçe' den bile büyüksünüz... Çook seviyorum... Eyvallah." notu ile yayınladı.
Kaynak : onurluhaberciler.com- 
             cumhuriyet.com.tr
https://youtu.be/Y1_98PQ_p6U

Günün Sözü :
  • Hayat bir savaş. Kendin olabilme, kendini bulabilme savaşı! Doğmak yetmiyor, kendini bulmak için savaşmak gerekiyor. Senin savaşın ne? Kimin için, ne için savaştığını biliyor musun? Kendini bulmak için savaşabilecek misin?
İbrahim Birol,  http://ibrahimbirol.blogspot.com.tr/
24 Mart 2018, Antalya-Turkey
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder