27 Aralık 2017 Çarşamba

BU YIL DEĞİŞMEYELİM

En güzel 2018 Yılbaşı mesajları ve sözleri! - Resimli Yılbaşı mesajları ve yeni yıl sözleri bu sayfada


Yılbaşı

Merhaba Gönül Dostlarım,

Aralık ayının son günlerine gelinmesi ile birlikte yeni yıl için geri sayım başladı.

Yeni yıl ile ilgili yazılarımın sonuncusu olan bu  bölümde, kişisel gelişimimize ve motivasyonumuza yardımcı olabileceğini umduğum ve  yeni yılda kendimiz ile ilgili yapmamız gereken  önemli kişisel değişiklikleri  anlatan farklı bir konuyu sayfamıza taşıdım.
Kişisel Gelişim Uzmanı Jülide Çelikkol Suner hanım efendinin aşağıdaki yazısını sizlerle paylaşmak istiyorum.


En güzel 2018 Yılbaşı mesajları ve sözleri! - Resimli Yılbaşı mesajları ve yeni yıl sözleri bu sayfadaBeni bugüne kadar sabırla ve ilgi ile yakından takip eden  ' Gerçek Dostlar" Ailesinin Yeni Yıllarını en iyi dileklerimle Kutlar, yeni yılın tüm Gönül Dostlarıma Sağlık, Mutluluk ve Huzur, Barış getirmesi temennisiyle, 


Önce Kendinizi Sevin  sonra da Sevdiklerinizin ve sahip olduklarınızın değerini bilin ki, Mutluluğunuz daim olsun... En iyi dileklerimle. Esen kalın... 
Unutmayın ki, sizin beğenmediğiniz yaşantınız, bir başkasının hayali olabilir...
BU YIL DEĞİŞMEYELİM


Bu bir Yeni Yıl yazısı.  Geç kaldın diyeceksiniz, ama bence tam da zamanı. Yılbaşı’ ndan önce gelen yazılar okundu, beğenildi ama geçen yılda kaldı. Tekrar okunmak için posta kutusunda saklansa bile taa gerilere düştü. Yılbaşı’ ndan hemen sonra gelen yazılar ise Yılbaşı Gecesi sonrasının karmaşıklığına karıştı. İşte bugün tam zamanı, hem yeni yazılar için, hem de Yeni Yıl’da yapmak istediklerinize karar verip başlamak için.
Bir önemli mesajım da beyler için. Başlıktaki ” güzellik” kelimesine bakıp, bunun hanımlara özgü bir güzellik, bakım yazısı olduğunu sanmayın. Bu yazı kişisel keşif, kendini iyi hissetme ve kişisel motivasyon üzerine yazılmaktadır.
All Aboard For ChristmasHemen hemen bütün Yeni Yıl yazıları “değişim”‘den bahseder. Yeni Yıl ile birlikte yeni bir başlangıç yapmaktan, her bakımdan yepyeni bir SİZ yaratmanın adımları ince ince tarif edilir. Zayıflama yöntemleri, yaşlanmayı önlemek, daha güzel ve daha yakışıklı görünmek, imajı yenilemek veya sağlamlaştırmak, v.b. Liste uzayıp gider. Tüm anlatılanlar bize çok zevkli, çok heyecanlı gelir, hemen işe başlamak isteriz. Ama çoğu zaman, ya başlamak için sürekli ” yarın”ı bekleriz, ya da başlayıp kısa sürede pes ederiz. Çünkü, “değişim” zordur, bünyenin kabullenmesi zaman alır. Zaten,Sayın Yılmaz Özdil de geçen hafta yazısında Yılbaşı’ nın değişim için doğru zamanlama olmadığını bize anlatmıyor muydu?

Peki, neden bize hep değişmekten bahsediyorlar ? Kendimi hiç mi beğenmiyorum ? O kadar kötü isek, kendimizle birlikte bu kadar yıl nasıl birlikte yaşıyoruz ? Ya da kendimizden o kadar çok mu sıkıldık ki değişmek zorundayız ? Bütün bu değişme ve yenilenme çabaları hepimizin üzerinde stres yaratmıyor mu ? Herkes benzer bir görüntü, davranış, alışkanlık peşinde koşmuyor mu ? Sizin zaten olumlu ve güzel taraflarınız yok mu?
Christmas Snowball FightEvet, belki biraz şişman olabilirsiniz ama belki de çok esprili ve çok neşeli bir insansınız. Özgürce, hesapsız yemek yiyebilmenin ( tabii sağlığı elden bırakmadan ) de keyfi başka olur. Belki biraz somurtkan ve içe kapanıksınız ama aynı zamanda çalışkan ve programlı birisiniz. Belki biraz fazla duygusal ve hassas bir yapınız var ama aynı zamanda çok iyi bir şairsiniz. Belki son modayı en yakından takip etmiyorsunuz ama tüketim yerine güzel bir birikim yapıyorsunuz.
Değişmeyin, bu sene önceliğinizi kendi güzelliklerinizi ve güzel özelliklerinizi keşfetmeye ayırın. Kendi kalbinize, beyninize, aklınıza, mantığınıza, duygularınıza, çocukluğunuza ve gençliğinize uzun bir yolculuk yaparak, sizi siz yapan, bugüne kadar taşıyan ve geçmişteki birçok başarınıza kaynak olan özelliklerinizi, güzel yönlerinizi ve davranışlarınızı keşfedin. Sizi mutlu eden, yapmaktan hoşlandığınız ( kötü ve sağlıksız alışkanlıkları ayıklayabilirsiniz ), keyif aldığınız, motive olduğunuz alışkanlıkları veya aktivitelerinizi hatırlayın. Geçmişte yaşadığınız mutlu, başarılı, keyifli anları, güzel olayları hatırlayın. Ve bütün bu güzel yaşanmışlıklara zemin hazırlayan gücü, iç kaynağı, isteği, hırsı, duyguyu, davranışı, alışkanlığı ve o güzel anlardaki hislerinizi anımsayın.

Zaman zaman albümünüze bakıp geçmiş günlerdeki sizi hatırlayın. Ne kadar, genç, güzel, yakışıklı, havalı olduğunuza değil, arkadaşlıklarınıza, arkadaşlarınızla paylaştıklarınıza, gezip gördüğünüz yerlere ve önemli günlerinize doğru zamanda bir yolculuk yapın. Ve o anlardaki duygularınızı, coşkularınızı, mutluluğunuzu, heyecanınızı ve geleceğe dair istek ve hedeflerinizi hatırlayın. Lütfen ” Ahh, nerede o eski günler !” demeyin. Aksine, öyle güzel anları ve günleri yaşayabilmiş olduğunuz için mutlu olun.

Christmas On Main Street

Geçmişte yapmaktan çok hoşlandığınız bir şeyleri arada sırada yeniden yapın. Ama, 3-5 yıl önceki geçmiş değil, 10-15-20 yıl önceki geçmiş. Sizi o ilk gençliğinize taşıyacak, gençlik enerjinizi tekrar hissetmenizi sağlayacak bir şeyler. O yıllardaki kadar geleceğe umutla, istekle, heyecanla, azimle, korkusuzca bakmanızı sağlayacak bir şeyler yapın. Belki eski arkadaşlarınızla buluşup eski güzel günlerden bahsetmek, eskisi gibi eve saat, vakit hesabı yapmadan dönmek, mahalle veya apartman arkadaşları ile eski mahallede buluşmak, diskoda ( artık club ) dans etmek ve aklınıza gelebilecek daha pek çok şey.
Nasıl, düşüncesi bile kendinizi daha iyi hissetmenizi sağladı mı? Yüzünüzü sıcak bir gülümseme, içinizi güzel bir heyecan ve güven duygusu kapladı mı ? Kendinizi o günlerdeki gibi geleceğe dair umutla dolu hissettiniz mi ? Kendinizi daha çok sevmeye başlayıp daha mutlu hissediyor musunuz ? Geleceğe dair enerjinizin depolandığını fark ediyor musunuz?
İşte başlangıç noktanız burası. Bu andan itibaren, size empoze edilen değil, kendi yapmak istediğiniz pek çok şeyi hayata geçirebilirsiniz.
Mutlu ve güzel bir yıl dilerim
Yazar: Uzm. Julide Çelikkol Suner, doktoramcam.com

Resimler :1958 Amerika doğumlu ressam Thomas Kinkade’nin olağanüstü yağlıboya tabloları sihirli, masalsı bir mutluluk hissi yayıyor adeta. Thomas Kinkade 6 Nisan 2012 tarihinde 54 yaşında San Francisco’ daki evinde öldü. ABD’de Işığın Ressamı olarak anılıyordu. 
Bu yazıdaki resimler onun anısına ithafen yayınlanmıştır...


Günün Sözü :


gelecek ile ilgili sözler ile ilgili görsel sonucu


İbrahim Birol,  http://ibrahimbirol.blogspot.com.tr/

27 Aralık 2017, Antalya

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme