SEN YETERKİ HAYAL ET


Merhaba Değerli Dostlar,

"Gerçek Başarı Hikayeleri" adı altında  bu tür  yazılara Bloğumuzda bir çok kez yer vermiştik, buda  bir başka başarının hikayesi. Türk Telekom' un son günlerde çeşitli TV Kanallarında yayınlanan reklam filmini hep birlikte seyretmekteyiz. Reklamın nereden kaynaklandığını bizlere hangi mesajı vermek istediğini o birkaç dakikalık reklamdan anlamamız mümkün değil. Bende İnternetten bir araştırmasını yaptım ve merak eden  siz değerli dostlarımla paylaşmak istedim.
Diğer taraftan Hayallerinizden Vazgeçmeyin adı altında  kısa bir yazıyı sizlere  ayrıca aktarıyorum, yazının üst satırlarını biraz siyasi içerikli bulduğum için yazmak istemedim, umarım yazarı Sayı Saadettin Bayçelebi beni mazur görür...

SEN YETERKİ HAYAL ET

Türk Telekom, yeni pazarlama iletişimi stratejisini hayata geçirdi. Türk Telekom’un yeni iletişim stratejisi, Türk Telekom Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Hakan Dursun’un ev sahipliğinde Salt Galata’da düzenlenen bir basın toplantısı ile duyuruldu. Türk Telekom yeni iletişim stratejisi kapsamında, sunduğu teknolojiyle hayallerini gerçekleştirmek isteyen herkesin yanında olduğunu vurgulayacak. Türk Telekom, yeni sloganı ‘Sen Yeter ki Hayal Et’ ile insanlara hayallerini gerçekleştirmeleri için ihtiyacı olan teknolojiyi sunduğunun, onlara ise sadece ‘hayal etmenin’ kaldığının altını çiziyor.
Dursun, şunları kaydetti:
"Türk Telekom hali hazırda insanların teknolojiyle hayallerine ulaşabilmeleri için projeler yürütmeye devam ediyor. Türk Telekom’un sosyal sorumluluk projelerileriyle 2013’ten bu yana 21 bin kişiyi internetle tanıştırdık ve birçok insanın internet sayesinde hayallerini gerçekleştirmesine imkan sağladık.
Türk Telekom, ‘Sen yeter ki hayal et’ sloganıyla Türkiye’den çıkan başarı hikayelerini insanlarla buluşturacak. İlk öykü Mersin’de köyde kurduğu tiyatroyla dünyaya sesini duyuran Ümmiye Koçak oldu. Koçak ve Ronaldo aynı reklamda oynadı
Ronaldo oynadı, Ümmiye Teyze yönetti
Türk Telekom, yeni stratejisi kapsamında ‘Sen Yeter Ki Hayal Et’ sloganıyla yıl boyunca Türk toprağından çıkmış gerçek başarı hikayelerini insanlarla buluşturacak. Bu gerçek kahramanların ilki ise Mersin’in Arslanköy adlı köyünde kurduğu tiyatroyla dünyaya sesini duyuran Ümmiye Koçak oldu.
Daha önce yazdığı ve yönettiği “Yün Bebek” filmiyle New York Avrasya Film Festivali’nde büyük ödüle layık görülmüş olan Ümmiye Koçak, dünyanın en başarılı futbolcularından Cristiano Ronaldo’nun yer aldığı, Türk Telekom’un yeni reklam filminde hem oynadı hem de filmin yönetmenliğini üstlendi. Reklam filminde Ronaldo da yaşadığı zorluklara rağmen hayallerinin peşinden koşmaktan asla vazgeçmediğini anlatıyor.

Alıntı : digitalage.com.tr

Önce Kendinizi Sevin ve sonra da Sevdiklerinizin değerini bilin ki, Mutluluğunuz daim olsun...En iyi dileklerimle. Esen kalın.

Hayallerinizden vazgeçmeyin!
.
... Arkadaşım biraz dertliydi. Ülkenin gidişatından, içimizde yaşayan sinsi kahpelerden dem vuruyor endişe duyuyordu. Birlikte başladığımız diyeti bırakmış, bırakmayı düşündüğü sigarayı bırakın azaltmayı iyice artırmıştı. Bunların bu ülke üzerindeki oyunları bitmez diyordu. Çocuklarımıza bir ülke bırakabilecek miyiz acaba diyordu.
“Dur be adam!” dedim. Bu oyunlar yeni değil ki, asırlardır devam ediyor. Dedeleri bizi bitiremedi torunları da bitiremeyecek. Düşmanlarımızın yapmaya çalıştığı tam da bu işte! Hayallerimizden vazgeçirip boyun eğdirmek. Bedeli ne olursa olsun, inadına hayallerimize sarılacağız. Daha çok çalışacağız. Sağlığımıza dikkat edeceğiz. Araştıracak, üretecek, paylaşacak ve yine ve yeniden güçlü bir ülke olacağız. Bizim kitabımızda umutsuzluk haramdır. Bu arada birkaç gün önce okuduğum bir araştırmanın çok ilginç bulduğum sonuçlarını da anlattım.
Şöyleki: Araştırma American Journal of Epidemiology dergisinde yayımlanmış. Yaklaşık 70 bin katılımcıya hayata bakış açıları ve iyimserlik ile ilgili 6 soru sorulmuş. Hayata en iyimser bakan grubun en az iyimser bakan gruba göre kalp hastalıkları ve kanserden ölüm oranlarının %31 daha az olduğu sonucuna ulaşılmış. Gülümseten bir sonuç değil mi? Şimdi umutsuzluğun niçin haram olduğu daha iyi anlaşılmıştır herhalde.
Yeni bir yıl geliyor. Bu da yeni umutlar ve yeni hayaller demek. Allah’ın izniyle 2016 da kötü geçti demeyeceğiz; yeni tecrübeler kazandırarak geçti diyeceğiz. Sürekli ileriye bakacak ve ülkemize güveneceğiz. Dolarlar, Eurolar ve onların köleleri bizi alt edemez Allah’ın izniyle.

Gözünü kapatan sadece kendine gece yapar, güneşe bir şey olmaz.

Hayallerinize kavuşmanız dileklerimle…

Alıntı : Saadettin Bayçelebi. dirilispostası.com


https://youtu.be/pkFQEgDTvooGünün Sözü :" Gözünü kapatan sadece kendine gece yapar, güneşe bir şey olmaz."

İbrahim Birol,  http://ibrahimbirol.blogspot.com.tr/
17 Mart, 017, Antalya

bahar mevsimi videoları ile ilgili görsel sonucu