BİGELOW ÇİFTLİĞİ EFSANESİBigelow Çiftliği

Merhaba Değerli Dostlarım,

Bugüne kadar Bloğumda yayınladığım yazılarda sizlerle  Derviş ve Bilge  hikayeleri  paylaştım, Sizlerden gelen yoğun beğeni ve görüntüler beni son derece mutlu etti, bir kez daha sizlere sonsuz teşekkürlerimi arz ediyorum.
Bu tür hikayelere yakın zamanda tekrar döneceğime dair sizlere söz veriyorum. Bazı kitapların okunma süreleri tamamlanmak üzere, bittiğinde sizlerle tekrar paylaşırım.
            
Bu gün sizlere tuhaf ama gerçek bir efsane hikayeden bahsedeceğim, umarım hoşunuza gider.

Galerinin eski sahibinin kim olduğunu bulamazlar ama mesleği, 1970-1980'li yıllarda galericilik yapmış ve kendince beğendiği ve ilginç gördüğü arabaları alıp bu ambarda saklayan biri olduğunu bulmuşlardır.
Denilene göre 180'e yakın araba bulunmuş ve o zaman resimleri yayınlanmıştır. kimine göre efsane kimine göre gerçek hikaye, doğrusunu bilemiyoruz.
Ben bu hikaye için kendi adıma empati yaptığımda, bu klasik arabaların değerlerinin daha da fazla düşmemesi adına bir an evvel elimden çıkarmayı düşünürdüm. Sizler nasıl yorumlardınız çok merak ediyorum.

Her şeyin gönlünüzce olması dileklerimle. Esen kalın.
        

Amerika'nın New York eyaletinde yaşayan bir adamın emekli olduktan sonra hikayesi başlıyor. Emekli olanlar genelde ya bir ev ya bir karavan alma gibi hayallerini gerçekleştirmeye çalışırken; bu adam, daha farklı bir seçeneğe yönelerek bir çiftlik evi satın almaya karar vermiş. Uzun araştırmalar sonucu Portekiz'de 15 yıldır kullanılmayan satılık bir çiftlik evi bulur. Çiftlik evi, bir kaç dönümlük arazi üzerinde bir ev ve büyük bir ambar barındırmaktadır. Çiftliğin sahibi ve karısı, 15 yıl önce ölmüşlerdir. Mirası bırakacak hiç bir varis ve vakıfa bırakılacağına dair bir şey bulunamamıştır.

En sonunda çiftlik, vergilerinin ödenmesi için bir emlak şirketi tarafından satılığa çıkarılır. Çiftlik satılığa çıkınca bir kaç kişi ilgilenmiş; ancak çiftlikte bulunan koca ambarın çelikten kapısı her tarafa kaynatılmış vaziyette bulunduğundan, açılması çok zor durumda ve içinde ne olduğu bilinmediğinden vazgeçmişler. Çünkü kimse bu ambarın içinde ne olduğunu merak edip ekstra para harcamak istememişler.

Amerikalı adam vazgeçmemiş ve bu çiftliği yarı fiyatına satın almıştır. Adam evi aldıktan sonra çiftliğe yerleşmiş ve ambarın içinde ne olduğunu merak etmiştir. Gün geçtikçe merakı da artmaya devam eder ve sonunda eşi ile birlikte jeneratör ve ağır sanayi tipi taşlama makinesi satın almışlar. Adamla eşi yılmadan, yavaş yavaş başlarlar çalışmaya. Birkaç gün sonra nihayet amaçlarına ulaşırlar. Kapıyı ilk araladıklarında bir de ne görsünler... Koskoca ambarın içi yüzlerce KLASİK OTOMOBİL ile dolu.


klasik araba resmi ile ilgili görsel sonucu

klasik araba resmi ile ilgili görsel sonucu
Burada yer alan klasik otomobiller, ambarda yaşayan canlıların etkisiyle ve yılların verdiği yorgunlukla paslanmış hatta çürüyerek büyük bir deformasyona uğramışlar. Sonrasında bir fotoğrafçı bu araçların fotoğraflarını çekmiş ve yayınlamıştır.

Emekli adam çiftliği almadan önceki sahibinin kimliği bilinmemektedir ancak mesleği öğrenilmiştir. Bilgilere göre eski çiftlik sahibi 1970-1980'li yıllarda galericilik yapmış ve kendince beğendiği ve ilginç gördüğü arabaları alıp bu ambarda saklamıştır. Ambara yıllarca aldığı arabaları bir bir koyarak ambarı doldurunca da ambarın kapısını çelik kapı yaptırıp kaynattırmıştır. Ambarın yeni sahibi emekli adam da bu ambarın kapısını açmayı başarınca bu harika otomobil koleksiyonuna sahip olmuştur.

Verilen bilgilere göre bu mükemmel koleksiyonda 180'e yakın araç olduğu tahmin edilmektedir. Elde edilen bilgilere göre de emekli adam, bu araçları satmayı düşünmemektedir.

https://youtu.be/L1PYkZLrq_A ile ilgili videoBu efsane ile ilgili daha fazla görsele ulaşmak için aşağıdaki video dan yararlana bilirsiniz.

Bigelow Çiftliği'nin Efsanesi - YouTube


https://www.youtube.com/watch?v=L1PYkZLrq_A
16 Eki 2015 - Yusuf Orak tarafından yüklen"Bigelow Çiftliği'nin Efsanesi " adlı videonun metni Amerika'nın New York şehrinde yaşayan bir adamın ...


Günün Sözü : "Hayatta mutlu olmak için üç şey vardır: Çalışmak, sevmek ve ümit etmek" Mark Twain

İbrahim Birol, http://ibrahimbirol.blogspot.com.tr/
Mayıs 17,2016, Antalya