İÇİMİZDEKİ GÜZELLİKLER

hareketli gifler güzellikler ile ilgili görsel sonucu

Merhaba  Değerli Dostlar,

Bugün sizlere bir başka Türk kadın yazarımızdan bahsetmek istiyorum. Sayın İpek Ongun, 1942 doğumlu, Robert Koleji mezunu bir yazar. Fakat onu diğerlerinden ayıran şey elbette ki yazmayı tercih ettiği konular ve ilginç tarzı oldu.
90'lı Yılların en popüler kitaplarını yazan bu yazarımızın kendisini ve eserlerini sizlere hatırlatmak; biraz nostalji yapmak istedik.
Yazdıkları; ya ergen hikayeleri anlatıyordu, ya ergenlere öğüt veriyordu, ya da ergenlerin ağzından yazılmıştı.
Türkiye'de edebiyat piyasasında henüz bu tarz bir "gençlik" kategorisi olmadığı için kısa sürede bir boşluğu doldurarak, fazlaca talep gördü.
Sevimli ve her zaman güler yüzlü bir  yazar olan  İpek Ongun'un kitaplarından en az birini veya bir kaçını mutlaka okumuşsunuzdur!
Alıntı

İçimizdeki Güzellikleri dışarı vura bilmenin  yollarını bizlere hatırlatan  aşağıdaki yazısını, ne kadar sade ve akıcı bir dille yazmış, pürüzsüz ve duygulu...
Hayatınızın geri kalan bölümünün tadını çıkarmağa çalışın, sevdiklerinizle ve  dostlarınızla daha huzurlu ve sevgi dolu geçirmeniz gerektiğini, hayatın ne kadar kısa olduğunu unutmayalım...

Bu konuda Dan Millman sözüne kulak verelim " Hayatın her mevsiminin tadını çıkar, kışın beyaz güzelliğinin de yazın sıcak ve nemli günlerinin de zevkine var. Her mevsim, her gün, her an gelir geçer ve hiçbiri asla birbirinin aynı ya da tekrarı değildir. Kış soğuğunun ortasında yazı, yazın bunaltıcı sıcağında kışı özlemek yerine, her mevsimi kendi güzelliğiyle kabul et."

Önce Kendinizi Sevin ve sonra da Sevdiklerinizin değerini bilin ki, Mutluluğunuz daim olsun...
En iyi dileklerimle. Esen kalın...
 
 
İPEK ONGUN
ipek ongun ile ilgili görsel sonucu
 
 
İpek Ongun, Türk yazardır. Yazdığı kitaplar ile gençleri hedeflemiştir. Annesi öğretmen, babası ataşe olan İpek Ongun, şimdiki adı Robert Koleji olan Arnavutköy Amerikan Kız Koleji'nde okudu. 1961 yılında Edebiyat Bölümü’nden mezun oldu. Vikipedi
Doğum tarihi: 7 Ocak 1942 (75 yaşında), AnkaraKitapları :
 
ipek ongun ile ilgili görsel sonucu
 
İpek Ongun ve Ergenliğimizin Efsane Kitap Serisi: Bir Genç Kızın Gizli Defteri
 
 
İÇİMİZDEKİ GÜZELLİKLER
 
Gönlümüzün güzelliği sevgi ise, beynimizin güzelliği de düşünebilme yeteneğimizdir. O yeteneği her an, her dakika kullanalım. Unutmayalım ki düşünen insan, özgür insandır.

Kişi düşünebiliyorsa pek çok sorununu çözümleyecek, pek çok şeyi bilecektir. Herkesi dinleyin. Annenizi, babanızı, arkadaşlarınızı dinleyin. Sonra da düşünün ve sorular sorun… Neden? Nasıl? Nerede?
Sonra da oturup kararlarınızı kendiniz alın. Kararları yalnız aldığınız zaman, eziyetler de güçlükler de sonuçta bütünüyle size aittir artık. Karar alırken sorumluluk almayı da bilin. İşte bu, büyümek ve olgunlaşmaktır; özgür insan olma yolunda atılan ilk adımdır.
Büyüklerinizle, yaşıtlarınızla, kendinizden küçüklerle konuşun, tartışın. Konuşarak pek çok şey öğrenildiği gibi, pek çok sorun da çözümlenebilir. Toplumumuzda, bu tür konuşma pek yaygın değil ne yazık ki! Ya susuyor, ya bağırıyoruz. Konuşmayı bilmiyoruz. Sizler bunu değiştirin.
İçimizin bir başka güzelliği de iyimserliktir. Yüreğinizin ibresi hep iyimserlikten yana olsun.
Asırlardır kötümserler, köşelerinden dünyanın kötüye gittiğinin doksan dokuz nedenini sayarlarken iyimserler epey yol almış; pek çok iş başarmışlardır. En azından denemişlerdir. Zaten yapılan araştırmalar, başarılı olanların üstün zekalılardan çok, sıradan ama olumlu ve iyimser kişiler olduğunu ortaya koyuyor.
  
İçimizdeki güzellikler arasında neşenin yeri bambaşkadır. Hele gençliğinizin getirdiği neşe ve kahkahaları sakın kısıtlamayın. Bazı kişilerin “Sırıtıp durma!” gibi bilgece (!) uyarılarına aldırmayın. Tam tersine daha çok gülün. Bol bol kahkaha atın. Sorunlarınıza bile gülerek bakabilirseniz yükünüz anında hafifleyecektir.
Güldürü dergileri, neden bu kadar çok okunuyor sanıyorsunuz?
Onca sorunun, çevre kirliliğinin, savaşların, ölümlerin, çıkarcılığın, cahilliğin yer aldığı dünyamızda sevgi, iyimserlik ve neşeye her zamankinden fazla gereksinmemiz var. Bu nedenle hayatınızı daha güzel yaşamak istiyorsanız, önce içinizdeki güzellikleri geliştirin, ortaya çıkarın.
Sevinin, düşünün, konuşun, iyimser olun ve doyasıya gülün!
Kaynak : İçimizdeki Güzellikler – İpek Ongun 
9 Şubat 2013 tarihinde hulya tarafından eklendi.

içimizdeki güzellikler sözler ile ilgili görsel sonucu
Günün Sözü :İbrahim Birol,  http://ibrahimbirol.blogspot.com.tr/
26Nisan, 2017, Antalya
türkiye simgesi resim ile ilgili görsel sonucu