DÜNYADA NEDEN BU KADAR SORUN VAR

dünya sorunları resim ile ilgili görsel sonucu
Merhaba Dostlar,

Sizlere geleceğimizle ile ilgili karamsar bir tablo çizmiş olmanızı  ve sizlerin daha şimdiden  hayallerinizi ve düşlerinizi, endişeli bir beklenti haline getirmenizi hiç istemem.
Dünyamızın geleceği ile  ilgili aşağıda bahsedilen  kötü senaryolar ve düşüncelerin ne zaman gerçekleşip veya gerçekleşmeyeceği hiç bir zaman tam olarak bilinemez. Gelecekle ilgili kahinlerin kehanetlerinin de  bazen hiç gerçekleşmediği bilinmektedir.
Unutmayın ki bu dünyayı idare eden ve yönlendiren ilahi bir güç ve kuvvetin yani Allah' ın yönetip yürüttüğü, geleceğin  onun istediği doğrultuda şekillenip gerçekleşeceği, hiç bir zaman inkar edilemez.

İşte dünyamızın gelecekte nasıl olacağını belirten sözlerden  bir kaçı, bu sözlerden bazılarında haklılık payı yok değil ;

'Dünyamız gittikçe kalabalıklaşıyor. Bilim adamları ve uzmanlar şiddetle uyarılar yapıyor. İşsizlik, su azlığı hatta iklim değişikleri yavaş yavaş dünyanın sonunu getiriyor. İşte, dünyamızı bekleyen tehlikeler '
' Uzmanlara göre dünyanın en büyük sorunu mali krizlerdir. Dünyanın başta gelen ekonomilerinden herhangi birinde oluşacak olan mali bir kriz, diğer tüm ülkeleri etkileyebilir. Böylece, tüm dünyada yaşanılacak olan mali krizler, işsizlik, açlık ve ölümlere neden olacaktır.' denmektedir. 

Her şeyin gönlünüzce olması dileklerimle. Esen kalın


Adamın biri her zaman yaptığı gibi saç ve sakal tıraşı olmak için berbere gitti. Onunla ilgilenen berberle güzel bir sohbete başladılar. Değişik konular üzerinde konuştular. Birden Allah ile ilgili konu açıldı…
Berber: ” Bak adamım, ben senin söylediğin gibi Allah’ın varlığına inanmıyorum.”
Adam: ” Peki neden böyle diyorsun?”
berber resimleri ile ilgili görsel sonucuBerber: ” Bunu açıklamak çok kolay. Bunu görmek için dışarıya çıkmalısın. Lütfen bana söyler misin, eğer Allah var olsaydı, bu kadar çok sorunlu, sıkıntılı, hasta insan olur muydu, terkedilmiş çocuklar olur muydu? Allah olsaydı, kimseye acı çektirmez, birbirini üzmezdi. Allah olsaydı, bunların olmasına izin vereceğini sanmıyorum…”
Adam bir an durdu ve düşündü, ama gereksiz bir tartışmaya girmek istemediği için cevap vermedi. Berber işini bitirdikten sonra adam dışarıya çıktı. Tam o anda caddede uzun saçlı ve sakallı bir adam gördü. Adam bu kadar dağınık göründüğüne göre belli ki tıraş olmayalı uzun süre geçmişti. Adam berberin dükkanına geri döndü.
Adam: ” Biliyor musun ne var, bence berber diye bir şey yok”
Berber: ” Bu nasıl olabilir ki? Ben buradayım ve bir berberim.”
Adam: ” Hayır, yok. çünkü olsaydı, caddede yürüyen uzun saçlı ve sakallı adamlar olmazdı.”
Berber: ” Hımmm… Berber diye bir şey var ama o insanlar bana gelmiyorsa, ben ne yapabilirim ki?”
Adam: ” Kesinlikle doğru! Püf noktası da bu!
Allah var, ve insanlar ona gitmiyorsa, bu gitmeyenlerin tercihi. İşte dünyada bu kadar çok acı ve keder olmasının nedeni!”

Kaynak : Ahmet Şerif İzgören

Sayfamızı güzel bir fıkra ile kapatalım
Adamın biri, her mehtaplı gecede alır başını deniz kıyısına gidermiş. Döndüğünde çevresindekiler ona şu soruyu sorarlarmış:
Manzara ve insan resim ile ilgili görsel sonucu“Ne gördün?”
“Düııya güzeli deniz kızları gördüm. Altın saçlarını gümüş taraklarla tarıyorlardı,” diye cevap verirmiş hep. Bir gece yine tek başına deniz kıyısına vardığında, gerçekten dünya güzeli deniz kızları görmüş; altın saçlarını gümüş taraklarla tarıyorlarmış. Döndüğünde çevresindekiler yine sormuşlar:
“Ne gördün?”
“Hiç” demiş. “Hiçbir şey…”
Oscar Wilde


Kaynak : Ahmet Şerif İzgören

 https://www.youtube.com/watch?v=uXHbXu36RWw

izgören akademi ile ilgili video▶ 5:07Güzel Sözler: “Kişi bir şeye kendini tamamen adadığında Tanrı da harekete geçer.” C. ALTA

İbrahim Birol,  http://ibrahimbirol.blogspot.com.tr/
Haziran 14, 2016, Antalya