MUCİZE
Merhaba Dostlar,

 Böyle şeyler mümkünmü dür. İnsan çok inandığında hayatta böyle mucizeler gerçekleşebilir mi?.  Yalnızca beş dakika ayırın ve keyif alacağınız sonrada mutlaka paylaşacağınız harika bir hikaye okuyun.

Yüzyıllardan beri insanlar mucizeleri yaşıyor. Bu sadece sihirli bir şeyler demek değil. Televizyonda ve gazetelerde de görüyorsunuz yaşanan mucizeleri. Yaşama şansı yok denen bir insanın hayata geri dönmesi, 5. kattan düşen bir çocuğun yarasız kurtulması, zar gibi incecik kalan bir arabanın içinden bir ailenin canlı çıkması gibi. Bunlar sağlıkla ilgili mucizeler
"Hayatın sadece sıkıntılarla dolu bir yarış ya da sınav olduğuna inanmak ne kadar kolay değil mi? Başımıza kötü bir şey geldiğinde hemen ”zaten hayat bir sınav, acılar insanı olgunlaştırır, kader karşısında elimiz kolumuz bağlı” gibi umutsuz ve acınası cümleler kurarız hep. Peki ya öbür seçenek doğruysa? Hayatın gerçek mucizeler ve güzelliklerle dolu bir yol olduğuna inanmak bu kadar zor mu? Bence değil. Eskiden ya kadere boyun eğer ya da isyan ederdim. Artık ikisinin de doğru olmadığını anladım ve hayatın bu şekilde ne kadar güzelleştiğinin farkına vardım. Bu farkındalığımı sizlerle de paylaşmak istiyorum. Hayatı anlamak o kadar zor değil çünkü. Hayaller kurmak hep kolayca yaptığımız bir şey ama hayallerimizden vazgeçmek nedense çok daha kolayca yaptığımız bir HATA!.. Önünüze ufacık bir tümsek bile çıksa vazgeçenlerdenseniz, kaybetmeye mahkumsunuz. Ama şimdi işin bu olumsuz tarafından değil de, doğru ve güzel olan tarafından bakacağız hayata."
Kaynak : http://www.kendinigelistir.com/mucizelere-inanmak/#ixzz4ALxyJeUA

Bu hikayeyi istediğiniz gibi paylaşın ve dostlarınızın da bu hikayeden mahrum kalmasını engelleyin.
En iyi dileklerimle. Esen kalın.


Küçük bir kız yatak odasına gitti ve gömme dolaptaki gizli yerinden camdan bir reçel kavanozu çıkardı. Tüm bozuk paraları yere döktü ve onları dikkatle saydı. Üç kere saydı. Toplam, tam olarak mükemmel olmalıydı. Hata yapma şansı yoktu. Madeni paraları kavanoza dikkatle geri koydu ve kapağı kapattı, arka kapıdan gizlice çıktı ve 6 blok ilerdeki kapısının üzerinde Yerli Şefin büyük kırmızı işareti olan Rexall eczanesine doğru yola koyuldu. Eczacının dikkatini ona vermesi için sabırla bekledi, ama eczacı o anda çok meşguldü. Tess bir sürtme gürültüsü yapmak için ayağını döndürdü. Hiçbir şey olmadı. Yapabileceği en gürültülü ses ile boğazını temizledi. Faydası olmadı.
Sonunda kavanozdan bir çeyreklik çıkardı ve onu cam tezgâhın üzerine çarptı. İşe yaramıştı! “Ne istiyorsun?” diye sordu eczacı, kızgın bir ses tonu ile. “Şikago’dan gelen, asırlardır görmediğim erkek kardeşim ile konuşuyorum” dedi sorusunun yanıtını beklemeden.
kız çocuk resmi ile ilgili görsel sonucu“Evet, size erkek kardeşimden bahsetmek istiyorum” diye yanıtladı Tess, aynı kızgın ses tonu ile. “O gerçekten, gerçekten çok hasta… Ve ben bir mucize satın almak istiyorum”.
“Pardon ?” dedi eczacı.
“Onun adı Andrew ve başının içinde giderek büyüyen kötü bir şey var ve babam sadece bir mucizenin onu kurtarabileceğini söylüyor. Bir mucizenin fiyatı ne kadar?”
“Burada mucize satmıyoruz, küçük kız. Üzgünüm, ama sana yardım edemem” dedi eczacı, biraz yumuşayarak.
“Dinleyin, onu ödeyecek param var. Eğer yetmezse, kalanını getiririm. Sadece bana fiyatını söyleyin.”
Eczacının kardeşi iyi giyimli bir adamdı. Öne doğru eğildi ve küçük kıza sordu, “Kardeşinin ne tür bir mucizeye ihtiyacı var?”
“Bilmiyorum,” diye yanıtladı Tess, gözleri sulanarak. “Sadece onun gerçekten hasta olduğunu biliyorum ve annem onun bir ameliyata ihtiyacı olduğunu söylüyor. Ama babamın bunu ödeyecek parası yok, onun için paramı kullanmak istiyorum.”
“Ne kadar paran var?” diye sordu Şikago’dan gelen adam.
eczacı ve doktor resmi ile ilgili görsel sonucu“Bir dolar ve on bir sent” diye yanıtladı Tess, ancak duyulabilir bir sesle. “Ve bu sahip olduğum tüm para, ama eğer daha lazımsa biraz daha getirebilirim.”

“Evet, ne tesadüf” diye gülümsedi adam. ” Bir dolar ve on bir sent – küçük kardeşin için bir mucizenin tam ücreti. Bir eli ile parayı aldı, diğer eli ile kızın elinden tuttu ve “Beni yaşadığın yere götür” dedi. “Kardeşini görmek ve anne baban ile tanışmak istiyorum. Gereksinim duyduğunuz mucizeye sahip olup olmadığımıza bir bakalım.”
Bu iyi giyimli adam Dr. Carlton Armstrong idi, nöro – cerrahide uzman bir cerrah. Ameliyat ücretsiz yapıldı ve Andrew ’in eve dönmesi ve iyileşmesi uzun sürmedi. Anne ve baba onları buraya kadar getiren olaylar zinciri ile ilgili mutlu şekilde konuşuyordu. “Bu ameliyat gerçek bir mucize” diye fısıldadı annesi. “Ameliyatın maliyetini merak ediyorum”
Tess gülümsedi. O, bir mucizenin fiyatının ne olduğunu tam olarak biliyordu… Bir dolar ve on bir sent.
 
Kaynak : Güzel Hikayeler.com
 
Güzel Sözler ; Önce hayaller ölür, sonra insanlar... Shakespeare

İbrahim Birol, http://ibrahimbirol.blogspot.com.tr/
Haziran 01, 2016, Antalya