YAŞANMIŞ GERÇEKLER-1


Gelmiş geçmiş'in fotoğrafı.


Değerli Dostlar Merhaba,

Umarım Ramazan Ayı mesajlarımız ' Gerçek Dostlar' ıma ulaşmış ve onlarda kendi dostlarıyla paylaşmıştır. Bulunduğumuz ayın fazileti ve coşkusunu tüm İslam ve Müslüman alemi olarak mutluluk, barış ve huzur içinde yaşayalım ve yaşatalım inşallah.

Aşağıda sizlerle paylaştığım yazım günümüz çağında gerçekten yaşanmış bir hikaye, biraz mizah anlayışımıza bağlı bir durum. Ben şahsen komik buldum. Eğer hoşunuza giderse  bu hikayeyi okuduktan sonra sizler de  paylaşın lütfen.

Teknoloji çağında yaşadığımız bir gerçek.   Ne demiş Atalarımız "Her nimetin bir külfeti, her külfetin bir nimeti vardır" günümüz çağında bilgi sayar , telefon, fax gibi iletişim araçlarında zaman zaman dikkatsizce yapılan hatalar, bizleri bazen zor durumda bırakabiliyor.
Umarım gelecekte, hikayede olduğu  gibi hata yapmayız ve  bu tür hataları en aza indirger, hiç bir zaman zor durumlarla karşı karşıya kalmayız.

En iyi dileklerimle. Esen kalın 


Adamın biri yeni ulaştığı otele kaydını yaptırır. Odasına girdiğinde masada bir ......bilgisayar görür ve karısına e-mail atmaya karar verir. Fakat yazdığı mesajı farkında olmadan yanlış bir adrese gönderir....
Mail farklı bir yerde farklı bir bayana gider. tam bu sırada kadın, kocasının cenaze töreninden evine yeni dönmüştür ve bilgisayarındaki maili görür, arkadaşlarından geldiğini düşündüğü maili okuyunca olduğu yere yığılıp kalır. Odaya giren annesi, ...yerde yatan kızını ve ekrandaki mesajı görür:
Kime : Sevgili karıma
Konu : Yeni ulaştım.
Tarih : 14 Mayıs 2009
Benden haber aldığına şaşıracağından eminim. Burada bilgisayar var ve sevdiklerimize e-mail gönderebiliyoruz. Buraya yeni ulaştım ve kaydımı yaptırdım. senin de kayıtların hazır. Her şey yarın senin buraya geleceğini düşünülerek hazırlanmış. Seninle buluşmayı dört gözle bekliyorum. Umarım benim gibi sorunsuz bir yolculuk geçirirsin.
Not : Burası çok sıcak. : )
Kaynak :Gelmiş geçmiş

Günün Sözü :  "Hiçbir şeye gülmeyenle, her şeye gülenden sakının."


İbrahim Birol, http://ibrahimbirol.blogspot.com.tr/
Haziran 6, 2016, Antalya