HAYAT  DER  Kİ

hayatın bize dedikleri ile ilgili görsel sonucu

Merhaba Gönül Dostlarım,

Bu yazımızı okuyorsanız, artık belli bir yaşa geldiniz demektir. Artık hiç kimse size, “Ortaokulda fen bilgisinden kaç almıştın? Lisede Türkçe notun kaçtı? Matematik yılsonu ortalama notun neydi?” diye sormayacak. Sizde tek bakacakları şey, “HAYATA KARŞI DURUŞUNUZ” ve “HAYATA KARŞI BAKIŞ AÇINIZ.” İnsanoğlu olarak genelde ön yargılıyızdır. Olaylara farklı açıdan bakmayı hiç sevmeyiz. Hâlbuki hayatta başarılı olan insanlara bakın. Bir noktada takılı kalmazlar. Karşılaştıkları zorluklara farklı noktalardan bakıp değerlendirirler.
Peki, “SİZ KARŞILAŞTIĞINIZ ZORLUKLARDA YALNIZCA BİR NOKTAYA MI TAKILIP KALIYORSUNUZ?” Olaylara farklı açıdan bakıyor musunuz?

Kaynak : http://www.kendinigelistir.com/yasama-karsi-bakis-acisi-ve-siz/#ixzz4lh8COToJ


Önce Kendinizi Sevin  sonra da Sevdiklerinizin ve sahip olduklarınızın değerini bilin ki, Mutluluğunuz daim olsun... En iyi dileklerimle. Esen kalın..  Hayat Der Ki


-Sevdiklerinizi artı ve eksileri ile kabul etmeyi öğrenmedikçe, sevmeyi ve sevilmeyi beklemeyin. Yoksa sevmenin lezzetine varamayacak, eleştirmekten sevmeye vakit bulamayacaksınız.

-Dostluk ipekten bir gömlek gibidir. Onu taşımayı bilemezseniz sırtınızdan kayıverecektir. Sırtında dost gömleği olmayan yürekler hep üşürler.
hayat der ki sevdiklerinizi ile ilgili görsel sonucu
-Başarmak isteği sendeki azimle bağlantılıdır. Başkalarının ne dediğinden çok, ne yapabileceğine karar ver ve başla. Mutlaka başaracaksın.

-Asla peşin yargılı olma. İlk kez gördüğün bir insan konusunda hemen karar verme. İlk anda pozitif sandığın enerji, sonraları negatife dönebilir.

-Seçimlerin seni yanıltsa da ne kendini, ne başkasını suçlama. Olumsuzluklarla karşılaşmadıkça doğruyu bulamazsın. Yaşadığın her şeyi kendine bir hayat dersi olarak kabul et ve yararlan.

-Yaşamın içinde depremler olacaktır. İki noktalılar hasar bıraksa da, korkma onarım mümkün. Şiddeti yediyi geçenlerde ise önce korunacağın bir direk bul. Enkazdan çıkman daha kolay olacaktır.

-Hayvanların olmadığı bir dünyada, Yaradan'ın kurduğu düzen bozulur. Hayvanları sev ve koru; ama

insanın önemini unutma.
hayat der ki sevdiklerinizi ile ilgili görsel sonucu
-Kendini anlatmaya ifade etmeye çalış, yanlış anlamalara izin verme; ama anlamamakta ısrarlı olanla da fazla uğraşma. Zira en kıymetli şeyini, zamanını kaybedersin.

-Hedeflerini belirle ve kararlı ol. Eğer yeterince kararlı ve azimli isen engel tanımayacaksın. Doğal olarak da yolun açılacak.

-İç güdülerine inan; ama daima bir yanılma payı bırak ki temkinli olmanın mükafatı daha az üzülmektir. İç güdüleri sayesinde bazı hayvanlar varlıklarını sürdürmüşlerdir; ama insan özel bir tasarımdır.
-Kendine olan saygını asla kaybetme. Başkalarının sana saygılı olmasını istiyorsan, saygınlığından taviz verme. Bunun en güzel yolu ise karşındaki kim olursa olsun, ilk saygısızlığında haddini bildir.

-Başına gelen olumlu ve güzel şeyleri kabul etmeyi ve sevinmeyi bildiğin gibi, olumsuzlukları da cesaretle karşıla. Sızlanmak ruhuna azap verecektir.

-Kök salacağın toprağı kendin seç ve hayat tarlanı iyi sür. Kendi toprağının cinsini anla, ona göre ek ve biç. Aksi halde dikkatsizliğin sonucu yanlış tohumlar yaşam kaliteni bozacaktır

Alıntı : teveccüh.com

https://youtu.be/-yI4KcQHN8U

hayat derki video ile ilgili video


Günün Sözü:

hayat derki resim ile ilgili görsel sonucu

İbrahim Birol,  http://ibrahimbirol.blogspot.com.tr/
3 Temmuz, 2017, Antalya

türkiye simgesi resim ile ilgili görsel sonucu