İkizler hakkındaki şok gerçekler

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çok Değerli Dostlar Merhaba,

İkiz bebeklerle  ilgili. Pek çok çift, ikiz bebek sahibi olmayı istiyor, bunun çeşitli nedenleri var; büyük bir aile sahibi olmak, çocukların aynı anda büyümesinin daha kolay olduğunu düşünmeleri, çocuğunun bir kardeşe sahip olup ileride yalnız kalmaması vb.
İkiz Bebek Sahibi Olma Oranınız, bir kadının ikiz bebek sahibi olma oranı %3’tür. Bu oran çok yüksek değil, fakat bu oranı artıran pek çok etken vardır.
Şayet eşinizin ve sizin tarafınızda genlerden gelen ikiz bebek yoksa, genç bir anne adayıysanız, Asya kökenliyseniz ikiz bebek sahibi olma şansınız oldukça düşüktür.
Özellikle annenin üst neslinde ikiz bebek sahibi olanlar var sa., ve daha önce ikiz sahibi olduysanız, ikiz sahibi olma oranınız en az 4 kat daha fazladır.
Afrika kökenli olmak Avrupalı olmaktan sonra ikiz sahibi olmak şansında ikinci sırada olmaktır.
İspanyol ve Asya kökenlilerde ikiz sahibi olma şansı düşüktür.
İKİZ KARDEŞLER ile ilgili görsel sonucuUzun boylu , iyi beslenmiş veya kilo fazlası olan kadınların ikiz bebek sahibi olma ihtimali diğer kadınlara oranlara çok daha yüksektir.
Uzun boylu ve kilolu kadınların ikiz bebek doğurma sıklığı, kısa, zayıf ve yeterli beslenememiş annelere göre %25-30 fazladır.
Erkek ya da kız bir ikize sahip olmak çok havalı olabilir. İkizlerin bir bütünün iki yarısı olma gibi özel bağları var. Ancak bu gerçeklerden sonra sandığınızdan daha havalı olduklarını düşüneceksiniz:
 
Fazla süt ürünü yiyen kadınların ikiz sahibi olma olasılığı daha yüksek. Yer elması tüketimi de ikiz gebelik gelişimine etki ediyor.

Bir anneden doğan en fazla çocuk sayısı 69'dur. Bu inanılmaz kadının 16 ikizi, 7 üçüzü ve 4 dördüzü vardı. 2010 yılında, 93 yaşındayken öldü.

Birbirlerine çok benzeseler de Mary - Kate ve Ashley Olsen kardeşler, tek yumurta ikizi değil çift yumurta ikizleridir. Kız kardeşler tıpatıp aynı görünmelerine rağmen sadece kardeşler, yani DNA’ları birebir aynı değil.

Ernest Hemingway’in annesi ikiz fantezisini gerçekleştirmek adına, ona kız kardeşinin kıyafetlerinin aynısını giydirirdi.

Hemingway’in kız kardeşinin adı Marcelline’ di. Annesi ona “Ernestine” derdi. Çocukların ikisi de anneleri tarafından “şirin Hollanda bebekleri” diye çağırılırdı.

Alıntı : kadinlarkulübü.com

Önce Kendinizi Sevin ve sonra da Sevdiklerinizin değerini bilin ki, Mutluluğunuz daim olsun...En iyi dileklerimle. Esen kalın. 

İKİZ KARDEŞLERİN HAYATI


İkiz kardeşler annelerin rahminde haftalar geçtikçe büyüyüp gelişmeye başlamışlar. Kendilerini koruyan rahat, güvenli yeri tanıdıkça daha da mutlu olmuşlar. Birbirlerine hep aynı şeyi söylüyorlarmış:
Anne rahminde olmamız, burada yaşamamız ne harika değil mi? Hayat ne güzel değil mi kardeşim!
Daha da büyümüşler ve bu güzel hayatın kaynağı ne diye merak edip

 araştırırken, karşılarına anneleriyle onları birbirine bağlayan kordon çıkmış. Bu kordon sayesinde, hiçbir zahmet çekmeden, güven içinde beslenip büyütüldüklerini anlamışlar.
– Annemizin şefkati ne kadar büyük! Bize bu kordonla ihtiyacımız olan her şeyi gönderiyor.
Artık aylar geçmiş ve ikizler iyice büyümüşler, bir başka deyişle yolun sonuna yaklaşıyorlarmış. Bu değişiklikleri hayretle gözlemlerken, bir gün gelip bu güzelim hayatı terk edeceklerinin işaretlerini almaya başlamışlar.
Dokuzuncu aya yaklaştıklarında, bu işaretleri daha kuvvetli hissetmeye başlamışlar. Durumdan telaşlanan ikizlerden birisi diğerine sormuş:
– Neler oluyor? Bütün bunların anlamı nedir?
Öteki daha sakin ve aklı başındaymış. Üstelik bulundukları bu dünya çoğu zaman ona yetmiyor; duyguları daha geniş bir âlemi arzuluyormuş. O cevap vermiş:
– Bütün bunlar, bu dünyada daha fazla kalamayacağız anlamına geliyor. Buradaki hayatımızın sonuna yaklaşıyoruz
İKİZ KARDEŞLER ile ilgili görsel sonucu
Kardeşi haykırmış;
– Ama ben gitmek istemiyorum. Hep burada kalmak istiyorum.
Diğeri kardeşini yatıştırmış;
– Elimizden gelen bir şey yok. Hem, belki doğumdan sonra hayat vardır.
Kardeşi endişeli;
– Bize hayat veren o kordon kesildikten sonra bu nasıl mümkün olabilir ki? Bize hayat veren kordon kesilirse nasıl hayatta kalabiliriz, söyler misin bana? Hem, bak bizden önce başkaları da buraya gelmiş ve sonra da gitmişler. Hiçbirisi geri gelmemiş ki bize doğumdan sonra hayat olduğunu söylesin. Hayır, bu her şeyin sonu olacak. Hem, belki de anne diye bir şey de yok!
Kardeşi itiraz etmiş;
– Olmak zorunda, buraya başka türlü nasıl gelmiş olabiliriz, nasıl hayatta kalabiliriz ki…
Diğeri üstelemiş;
Sen hiç anneni gördün mü? O belki de sadece zihinlerimizde var. Bir annemiz olduğu düşüncesi bizi rahatlattığı için onu belki de biz uydurduk.
Böylece, anne rahmindeki son günleri sorgulamalar ve tartışmalarla geçmiş.
Sonunda doğum anı gelmiş çatmış. İkizler dünyalarını terk ettiklerinde gözlerini başka bir dünyaya açmışlar ve sevinçten ağlamaya başlamışlar. Çünkü gördükleri hayallerinin bile ötesindeymiş.
 
Hayat akarken hayatın anlamı, kaynağı, nerden gelip nereye gidiyoruz diye sorgulamalar içinde oluruz. Sorularımıza ulaşmada İnanç bize ışık olacaktır.
 
 
https://youtu.be/hS9oLBmp46g

ikizlerle ilgili videolar ile ilgili videoGünün Sözü :
 ikiz kardeşle ile ilgili sözler ile ilgili görsel sonucu

İbrahim Birol, http://ibrahimbirol.blogspot.com.tr/
18 Ocak. 2017, Antalya